САЙТ МУЛЯР
Витрати компонентів та матеріалів
Підрахунок обємів камяних робіт
Необхідність в розрахунку обємів каміної кладки виникає в багатьох випадках:
-
необхідність визначення кількості необхідної цегли та розчину;
-
неохдність визначення заробітної плати муляра , яка напряму залежить від обєму.
І при зведенні нового будинку , і при облицюванні вже наявного будинку цеглою, і навіть при проведенні перепланування із зведенням додаткових стін зовсім не зайвим буде провести розрахунок обсягу цегляної кладки, а відповідно і кількість всього матеріалу необхідного для робіт.
При всій удаваній складності, підрахунок обсягу цегляної кладки зовсім не такий вже і страшний.
Спочатку трошки фізики та геометрії.
Ви не дуже здивуєтеся, якщо ми повідомимо про те, що обсяг будь-якого тіла обчислюється множенням довжини, висоти і ширини. Саме з приводу розрахунків обсягів Архімед кричав «еврика» вискакуючи з ванни, і навіть обсяг стіни що будується можна обчислити саме таким чином.
Все просто - довжина стіни, помножена на висоту і помножена на ширину, за вирахуванням обсягу отворів дверних і віконних і отримуємо обсяг загальний. Залишилося розділити цей показник на обсяг одиниці будівельного матеріалу і отримаємо заповітну кількість матеріалу.
Правильно? Не зовсім, так як після таких розрахунків виходить зайва кількість матеріал . І секрету в цьому ніякого немає, просто не була проведена поправка на шовні величини.
Ось судіть самі:
• Кількість цегли одинарної в 1 кубічному метрі без швів - 512 штук, а з швом - 394 штуки;
• Те ж, але для потовщеної цегли без швів - 378 штук, зі швами всього 302;
• На подвійній цеглі витрата складе 242 одиниці, з швом - 200 штук.
Отже обсяг цегли в 1м3 кладки, врахований без поправок на шов, не може бути еталоном при розрахунках істинного необхідної кількості матеріалу.
Кількість розчину на 1 м3 кладки 0.23 м3