top of page
Примикання в пів цеглини

Перед початком мурування перевіряємо приготовлений розчин на рухливість. Готуємо робоче місце, інструмент, матеріал. Перевіряємо основу на рівність за допомогою рівня. Виконуємо розмітку майбутнього мурування згідно креслення. 

Роль примикань при зведенні житлового будинку не можна применшити жодною мірою. Куди ні подивися на споруджуваний будинок, скрізь побачиш сходяться стіни, розшаровані один на одному поверхи. Враження таке, що вся будова складається з одних стикувальних вузлів. Насправді так воно і є. 

Мурування починаємо зі стіни примикання. Для цього наносимо розчин на підлогу згідно креслення. На нього ложемо цеглу вирівнюючи її по рівню. Наступну цеглу ложемо на розчин способом вприсик с підрізанням утворюючи прямий кут (з права від цегли) перевіряємо кут за допомогою кутника в середині мурування як показано на схемі кресленні. Потім укладаємо на розчин другу цеглу (з ліва від цегли примикання), і теж перевіряємо утворений кут. Потім укладаємо першу та останню цегли в ряду мурування основної стіни вирівнюючи їх рівнем і натягуємо шнур-причалку. Натягнувши  шнур-причалку продовжуємо виконувати мурування стіни. Закінчивши мурування першого ряду стіни, починаємо мурування стіни примикання згідно креслення. Виконавши мурування перевіряємо рівність та не забуваємо, що шов повинен бути завтовшки 10…12 мм.  Після цього починаємо мурування другого ряду. Другий ряд починаємо з двох ¾ в середині мурування (як видно на кресленні), все останнє як в послідовності першого ряду. Вертикальність мурування перевіряємо за допомогою виска або рівня. Мурування повинно бути виконано з урахуванням перев'язки.  

22.jpg
bottom of page