САЙТ МУЛЯР
мурування вентиляційних шахт.
Перед тим як приступити безпосередньо до кладки вентиляційного каналу, необхідно виконати попередню розмітку використовуючи шаблон. Щоб забезпечити правильність форми вентиляційних каналів, після кладки перших трьох рядів по схилу встановлюються буйки, які забезпечують правильну форму викладки каналів і оберігають їх від засмічення під час кладки. Цегли укладають використовуючи техніку впритул, що дозволяє виключити випадкове потрапляння продуктів горіння в суміжні канали або в приміщення. Через п'ять-шість рядів буйки переставляють.
-
Кладка вентканалов повинна виконуватися з повнотілої цегли. При цьому важливо пам'ятати про правила перев'язки.
-
Стандартні розміри вентиляційних каналів в цегляній кладці 14х14 сантиметрів, димовідводи трохи більше - 27х14 сантиметра. Товщина стінок не менше половини цегли.
-
Якщо вентанал розташований в зовнішній стіні його необхідно утеплити, щоб забезпечити хорошу тягу.
-
Для кладки каналів можна застосовувати звичайний. Цегла попередньо рекомендується змочувати водою, щоб поліпшити його схвативаемость.
-
Рекомендується робити вентканали максимально гладкими, тобто без шорсткостей, виступів або западин, так як все це перешкоджають нормальній циркуляції повітря.
-
При наявності спеціальної витяжки суворо заборонено примусова вентиляція.
-
Кухні, ванні кімнати, санвузли та комори обов'язково повинні оснащуватися витяжним отвором і вентиляційним каналом.
-
У приміщення необхідно організовувати приплив повітря, інакше вентиляція працювати не буде.
-
У приміщенні, де є діючий камін, слід влаштувати окремий вентканал, щоб дим, періодично потрапляє в кімнату під час топки, виходив на вулицю.
-
Максимальний кут відхилення вертикального каналу - 30 градусів, інакше порушиться вентиляція приміщення і доведеться встановлювати додаткові вентилюючі пристрою.
Кладку каналів виконують по однорядній або по багаторядній системі перев'язки швів. Цегла укладають способом вприсик з підрізуванням розчину, що виключає можливість проникнення продуктів згоряння в суміжні канали або в приміщення.
Канали викладають вертикально. Іноді в багатоповерхових будівлях влаштовують похилі канали з відведенням до 1 м. Кладку відведень виконують тесаним цеглою, що забезпечує менший опір руху газів. Після закінчення кладки в канали опускають металева куля, прив'язана до шнура, і визначають місце засмічення.
Вентиляційні та інші канали викладають одночасно з зведенням стін , як правило у внутрішніх стінах товщиною 380 мм та 510 мм в один ряд , а товщиною 640 мм - у два Перетин каналів зазвичай буває 140 х 140 мм (1/2 х 1/2 цеглини), або 140 на 270 мм. Вентиляційні канали в стінах із пустотних каменів викладають з керамічної повнотілої цегли з відповідним перев'язуванням швів каналу з кладкою стіни . Товщина стінок каналів і перегородок між ними повинна бути не менше 1/2 цегли. Канали викладають як за однорядною так і за багаторядною системою перев'язки.
Алгоритм виконання кладки вентиляційного каналу.
-
Ретельне вивчення креслення.
-
Нанесення розмітки за допомогою інвентарного складного шаблону. Якщо його немає, в дошці з розмірами (мм): 140х2500х25 виконуються отвори, ідентичні тим, що нанесені на план стіни.
-
Кладеться цегла строго за рівнем, для чого використовуються буйки або збитий з дощок короб з розмірами каналу. Повинна дотримуватися прямолінійність поверхонь, кутів.
-
Якщо температура повітря висока, а цегла сухий, необхідно його змочити водою для поліпшення адгезії між матеріалом і розчином.
-
Формується 3 або 4 ряди кладки.
-
Встановлюються буйки – цеглу, викладені за рівнем в поперечному перерізі каналу. Захищають його від попадання сміття під час робіт, тримають задану форму отвору.
-
Переміщається буйок через кожні 7 або 8 кладок з цегли з однорядною або багаторядною системою перев’язки.
-
Якщо є ймовірність проникнення в приміщення, а також поруч розташовані системи вентиляції разом з подаються повітрям продуктів згоряння палива, то кладку краще робити методом «впритул».
-
Стежити за дотриманням товщини швів.
-
Всі їх ретельно закрити.
Два канали 140мм на 270 мм стіна 380 мм однорядна система перев'язки.
Три канали 140 мм на 140 мм стіна 380 мм однорядна система перев'язки
Два канали 140 мм на 270 мм і два 140 мм на 140 мм стіна 380 мм однорядна система перев'язки
Три канали 140 мм на 270 мм стіна 510 мм однорядна система перев'язки.
Два канали 140 мм на 270 мм стіна 380 мм багаторядна система перев'язки.
Три канали 140 мм на 270 мм стіна 510 мм багаторядна система перев'язки.
Кладка димових каналів та димарів.
Димові канали великих печей і плит можуть бути перерізами - 270 х 140 мм (1 х 1/2 цеглини) або 270 х 270 мм (1x1 цеглину). Димарі і вентиляційні канали мурують на тих же розчинах, що і внутрішні стіни будинку. У малоповерхових будинках димарі викладають на глиняному розчині складу 1:3 (глина : пісок), у залежності від жирності глини. У всіх місцях, де дерев'яні частини проходять близько до димарів, влаштовують протипожежні обробки з цегли або азбесту і збільшують товщину стінок каналу. Відстань від спалимих конструкцій до "диму", тобто до внутрішньої поверхні газоходу, повинна бути не менше 380 мм, якщо конструкція не захищена від займання, і не менше 250 мм, якщо захищена.
Для мурування багатьох каналів в одній стіні користуються шаблонами і буйками у вигляді пустотілих коробів із дощок або інших матеріалів, які фіксують форму каналів, захищають від засмічування, дозволяють краще заповнювати шви кладки. Переріз буйків дорівнює перерізу каналу. Буйки переміщають через 6-7 рядів кладки для того, щоб на швах кладки каналів менше осідала сажа.
Шви у міру зведення кладки при переміщенні буйків затирають швабровкою тобто змочують поверхню каналів водою, розтирають напливи і загладжують шви, і білять, щоб легше було визначити (за наявності копоті) тріщини в трубі.
Після закінчення мурування димарів або каналів, пропускають через них кулю діаметром 80-100 мм, до якої прив'язаний шнур. Місце засмічення каналу визначають по довжині спущеного в нього шнура з кулею. Якщо димохідні канали необхідно зводити в зовнішніх стінах, щоб була хороша витяжка і не було промерзання, то додатково мурують пилястру .
Спарені димові канали 140 мм на 270 мм.
Чотири канали 140 мм на 270 мм
Пілястра (розширення) стіни в місцях димоходів.
Шаблони для мурування каналів .
Швабровка.