САЙТ МУЛЯР
Кут в півтора цеглини
Перед початком мурування перевіряємо приготовлений розчин на рухливість. Готуємо робоче місце, інструмент, матеріал. Перевіряємо основу на рівність за допомогою рівня. Виконуємо розмітку майбутнього мурування згідно креслення. Перед кладкою будь якої конструкції треба досконало вивчити схему кладки. Мурування виконуємо способом вприсик з підрізанням розчину.
Кладку першого ряду кута починають з трьох трехчетвертей цегли. Для цього наносимо розчинну грядку на підлогу товщиною 20 мм. На грядку ложемо не повномірну цеглу (3/4), тичковою стороною до лиця мурування та вирівнюємо її по рівню. Наступні цеглини 3/4 ложемо на розчин способом вприсик с підрізанням і також вирівнюємо їх за допомогою рівня. Далі продовжуємо мурування зовнішньої версти цілою цеглиною – тичком. Потім укладаємо цілу цеглу ложком впритул до трьохчвертної цеглини зовнішньої версти утворюючи кут 900 (згідно креслення), та продовжуємо мурування ложкового ряду. Потім нам необхідно утворити товщину стіни 380 мм. (1,5 цеглини), таму ми докладаємо внутрішню версту з однієї сторони тичком, а з іншої ложком. Перевіряємо зовнішній та внутрішні кут за допомогою кутника, а також за допомогою рулетки товщину стіни. Потім укладаємо останню цеглу в ряду мурування вирівнюючи її рівнем і натягуємо шнур-причалку яка бере начало з утвореного кута. Натягнувши шнур-причалку продовжуємо виконувати мурування кута. Закінчивши мурування першого ряду, починаємо мурування другого згідно креслення. Не забуваємо, що шов повинен бути завтовшки 10…12 мм. Вертикальність мурування перевіряємо за допомогою виска або рівня. Мурування повинно бути виконано з урахуванням перев'язки швів.
Другий спосіб системи перев'язки кладки кута в півтора цеглини з чвертями.
Кладку першого ряду кута починають з двох трехчетвертей цегли які укладаються ложком утворюючи кут 900. Зовнішню версту першого ряду обох стін викладають тичком а внутрішню ложком. Другий ряд – зовнішню версту ложком, а внутрішню тичком. Другий ряд укладають без застосування неповномірної цегли (четвірок). Це забезпечує зсув вертикальних швів на чверть цегли. Правильність закладки кутів перевіряють кутником. Не менше 2 разів протягом 1м кладки контролюють горизонтальність рядів (правилом і рівнем), а також вертикальність поверхонь і кутів (правилом з рівнем або виском). Відхилення, що не перевищують допустимі норми, усувають в процесі наступного ряду кладки. Товщину швів заміряють через 5-6 рядів кладки (середня товщина - 12мм, гранична - 10-15мм).