top of page

Ремонт мурування.

1.jpg

Цегла - один з найміцніших і затребуваних будівельних матеріалів. Але в процесі експлуатації стіна руйнується під впливом природних впливів і в результаті порушення технології будівництва.

Своєчасний ремонт цегляної кладки стін окремими місцями сприяє продовженню життя споруди і захисту її від проникнення всередину вологи і подальшого руйнування.

Хороша цегляна кладка прослужить дуже довго. Але для того, щоб вона зберігала відмінний зовнішній вигляд і виконувала все, покладені на неї функції, кладку необхідно періодично ремонтувати. Навіть через дуже дрібні тріщини волога може проникнути в стіну або плиту, при замерзанні або відтаванні вона буде руйнувати викладену цегляну кладку.

Коли буде потрібно виконувати ремонт цегляної кладки окремими місцями?

При появі тріщин на цегляних стінах, насамперед встановити і усунути причину, через яку руйнується кладка. Далі слід постійно контролювати процес утворення і росту тріщин і деформацій, зробити це можна за допомогою спеціальних маяків. Ремонт стін потрібно виконувати тільки після виявлення причин, що викликають порушення їх цілісності. В іншому випадку, бажаного результату він не принесе.

Одними з небезпечних видів тріщин є їх з’єднання між собою, оскільки вони викликають обвал стін. Для відновлення цілісності кладки, необхідно визначити тип пошкодження, причини та особливості його виникнення. Розрізняють такі типи пошкодження:

  • відколи, тріщини та інші механічні дефекти;

  • виникнення деформацій, які викликають розтріскування і відшарування штукатурного шару з поверхні кладки;

  • прояв плям іржі, що є свідченням виникнення вогнищ корозії на закладних металевих елементах. Подібні заходи негативно відбиваються на стані всієї конструкції, руйнуючи її;

  • виступаніє цегли внаслідок порушення технології їх укладання, впливу природних факторів, наявності механічних пошкоджень на поверхні.

Всі ці фактори є негайними передумовами до проведення відновчого ремонту.

Хороша цегляна кладка прослужить дуже довго. Але для того, щоб вона зберігала відмінний зовнішній вигляд і виконувала все, покладені на неї функції, кладку необхідно періодично ремонтувати. Навіть через дуже дрібні тріщини волога може проникнути в стіну або плиту, при замерзанні або відтаванні вона буде руйнувати викладену цегляну кладку.

Волога є основним, але не єдиним шкідником кладки. Залежно від деформації і виниклих проблем, ремонт цегляної кладки може проводитися за кількома напрямками.

  • 1. Закладення тріщин ↓

  • 2. Ремонт швів ↓

  • 3.Заміна пошкодженої цегли.

  • 4.↓

1. Закладення тріщин.

Якщо тріщини будуть з’являтися знову — шукайте проблему їх виникнення.

Обов’язково слід очистити наявні тріщини від бруду і пилу. Потім заповнити тріщини рідким цементним розчином з дрібно просіяним піском (в пропорції 1: 3). Його необхідно залити всередину за допомогою, наприклад, спринцівки.

Якщо тріщини більше 5 мм, то для їх ремонту необхідно поставити анкер або балку. Іншими словами, перекласти поверхню стіни на глибину в півцеглини і ширину в 1-2 цегли. Потім залити тріщину цементним розчином і встановити маяк.

Якщо тріщини в цьому місці з’явиться знову, то доведеться вживати заходів, щоб встановити і усунути причини її утворення.

25.jpg

2. Ремонт швів.

Іноді розчин, на який кладуть цеглу, з часом розтріскується і випадає, залишаючи виїмки. Причиною даного процесу може служити або низька якість розчину, або порушена рецептура. Процес ремонту досить простий.

Не чекайте коли шви повністю вийдуть з ладу, вчасно зробіть оновлення розчину.

  1. Для початку необхідно позбутися від старого розчину. Для цього озброївшись молотком і зубилом необхідно обережно, якомога глибше, розшити шов.  Щітка знадобиться, щоб вимести з швів крихти і пил.

  2. Далі потрібно зволожити розпилювачем шви і самі цеглу. Цей процес необхідний, щоб попередити вбирання цеглою нового розчину. До того ж, така обробка стане хорошим зчепленням.

  3. На наступному етапі в хід йде загострена кельма і розшивання. Вони дадуть такий же тип шва, яким був старим.

Залишається тільки заповнити підготовлений шов новим розчином і видалити надлишки пензлем. 

Але є спосіб і того простіше. Для цього в місця швів впресовується глиняний розчин. Для цього немає сенсу використовувати якісь спеціальні інструменти. Глину вдавлюють в зазор між цеглою, а потім дерев’яним бруском, який виготовляється під розмір шва, створюють тиск, постукуючи по ньому молотком. Після чого поверх глиняного розчину наноситься цементний розчин.

26.jpg

3. Заміна пошкодженої цегли. 

Вивітрювання цегляної кладки, а також проникнення в неї вологи можуть стати причиною розтріскування або навіть повного руйнування одного або відразу кількох цеглин. Оскільки подібні «дірки» в стінах перетворюються в додатковий фактор, із заміною пошкоджених цеглин тягнути ніколи не варто.

Якщо пошкоджена цегла знаходиться в помітному місці, то з пошуком заміни для неї можуть виникнути деякі труднощі. Це пов'язано з тим, що відтінки цих виробів можуть бути різні в різних партіях. Більш того, навіть якщо залишилися цеглини з раніше використаної партії, то і їх колір буде відмінний, оскільки цеглини, встановлені в кладку, схильні до досить швидкому вигоранню.

Підхід до заміни пошкоджених цегли залежить від ступеня їх цілісності.

Щоб витягти з кладки цеглу, яка втратила свою цілісність, надходять у такий спосіб:

  • в рощені, вибурюють серію отворів, причому отвори робляться якомога ближче один до одного;

  • якщо розчин зберігає свою міцність і цеглу витягти не вдається, слід скористатися зубилом або перфоратором, щоб зруйнувати залишки розчину, який утримує цеглу на місці.

  • виконувати заміну пошкодженої цегли з урахуванням перев'язки швів. 

Отвір, де знаходилась пошкоджена цегла, має бути очищено від залишків старого розчину. Змочівши отвір водою, на його дно наносять подушку розчину. На підготовлену для заміни та замочену цеглу також наносять розчин з боків і зверху. Після цього цегла вставляється в підготовлене для нього простір. Порожнечі, що залишилися в швах, заповнюються додатковою кількістю розчину.

27.jpg

Безпечні  прийоми виконання  робіт при  розбиранні та ремонті  кдадки.

1. Очищення й розбирання цегли і каміння виконувати в рукавицях і окулярах, що не б'ються.

2.    Стежити, щоб не травмувати себе й інших працюючих поряд.

3.    До роботи приступати тільки після попереднього інструктажу з техніки безпеки при розбиранні кам'яної кладки.

4.    Від керівника робіт (бригадира) необхідно одержати пояснення про способи розбирання кладки і про найбільш небезпечні моменти цієї роботи.

5.    При розбиранні кам' яної кладки механізованим способом небезпечну зону необхідно огородити, забезпечити попереджувальними написами.

6.    Кабіну машиніста необхідно захистити металевою сіткою від можливого попадання відколених частин каменю.

7.    Розбирання будівлі виконувати під керівництвом майстра або виконроба в такій послідовності, при якій усунення одної частини не визиває обвалюванню другої.

8.    Забороняється одночасно розбирати конструкції в межах двох або трьох ярусів (поверхів) по одній вертикалі.

9.    Робітникам забороняється знаходитися на стіні, яку розбирають, якщо вони навіть прив'язані запобіжним поясом до надійних частин будівлі.

10.  Підрубувати стіну допускається завглибшки не більше 1/3 товщини.

11.  Забороняється підрублювати стіни товщиною менше 2 цеглин. Щоб стіна не впала під час підрубування, її необхідно закріпити підпорками або канатною відтяжкою.

12. Забороняється підрубувати і валити на перекриття або на риштування чи на помости димові труби, простінки, стовпи тощо. їх можна валити на зовнішню сторону будівлі навіть без підрубування або розбирати зверху донизу.

13.  При розбиранні кам'яних конструкцій необхідно все змочувати, щоб не було пилу.

14.  До роботи з електрифікованим і пневматичнім інструментом допускаються робітники, які пройшли спеціальне навчання.

15.  Приєднувати або роз'єднувати повітряні шланги можна тільки після припинення подавання повітря.

16.  Працювати несправним інструментом і не за призначенням забороняється.

17.  При роботі на висоті необхідно виконувати вимоги техніки безпеки на риштуванні .

bottom of page